Pozycjonowanie internetowe stron lokalnych - Marcin Pohl

Pozycjonowanie internetowe stron lokalnych

 1. Strona główna
 2. /
 3. Pozycjonowanie
 4. /
 5. Pozycjonowanie internetowe stron lokalnych

W cyfrowym świecie istnieją różne sposoby na dotarcie do grupy docelowej i uświadomienie jej istnienia firmy. Podczas gdy media społecznościowe, e-mail marketing i płatne reklamy mogą przyjść na myśl jako pierwsze, innym sposobem jest lokalne pozycjonowanie stron internetowych.

Ten artykuł dostarczy Ci wszystkich szczegółów, które musisz wiedzieć o lokalnej optymalizacji wyszukiwarek. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Czym jest lokalne SEO?

Lokalne SEO to forma marketingu internetowego mająca na celu zwiększenie widoczności strony internetowej w Google. Celem lokalnego SEO jest zachęcenie potencjalnych klientów z określonej okolicy, do odwiedzenia Twojego biznesu. Możesz to osiągnąć poprzez wypozycjonowanie Twojej strony internetowej na szczycie wyników wyszukiwania, dla konkretnych słów kluczowych.

Dlaczego lokalne SEO jest ważne?

Jeśli chcesz zwiększyć dochody Twojego biznesu, to inwestowanie w lokalne SEO jest krytyczne dla osiągnięcia sukcesu. Lokalne SEO sprowadza na Twoją stronę ludzi, którzy aktywnie szukają tego, co masz do zaoferowania.

Kampanie lokalnego SEO mają wiele różnych korzyści, w tym:

 • Wzrost świadomości Twojej marki – Badania wykazały, że im bardziej widoczna jest Twoja firma w sieci, tym więcej konsumentów będzie znało i ufało Twojej marce.
 • Więcej leadów i sprzedaży – Im więcej osób odwiedza Twoją stronę, tym większe prawdopodobieństwo, że kupią coś w Twoim sklepie internetowym.
 • Zwiększasz ruch pieszych – Im więcej osób odwiedza Twoją stronę internetową, tym bardziej prawdopodobne jest, że odwiedzą również Twoją fizyczną lokalizację.
 • Więcej potencjalnych klientów w Twojej okolicy – Im więcej osób wie o Twojej firmie, tym bardziej prawdopodobne jest, że kupią od Ciebie.
 • Więcej możliwości rozwoju – Im więcej osób wie o Twojej firmie, tym łatwiej będzie ją rozwijać i poszerzać.
 • Więcej możliwości łączenia się z klientami – Im więcej osób jest świadomych Twojej marki, tym łatwiej będzie Ci zaangażować się i połączyć z nimi.
 • Większy autorytet marki – Im więcej zainwestujesz w swoją obecność online, tym większy autorytet zyska Twoja marka i tym łatwiej będzie Ci się łączyć z klientami.

Jak robić lokalne SEO?

Jeśli chcesz lokalnie pozycjonować stronę internetową, będziesz musiał zadbać o kilka aspektów swojej strony firmowej. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swoje lokalne SEO:

 • Załóż konto Google My Business – Jeśli chcesz, aby Twoi klienci znaleźli Cię w Google, musisz założyć konto Google My Business. Dzięki temu Twoja firma pojawi się w Mapach Google, wyszukiwarce Google i Asystencie Google.
 • Zoptymalizuj swoją stronę internetową — Upewnij się, że Twoja strona jest zoptymalizowana pod kątem SEO, aby pojawiała się wyżej na stronach wyników wyszukiwania. Zamieść na niej nazwę i adres swojej firmy, godziny pracy, numer telefonu i wiele więcej.
 • Umieść swoją firmę w lokalnych katalogach — Umieść swoją firmę w lokalnych katalogach, takich jak Panorama Firm. Upewnij się, że informacje w tych katalogach są poprawne i aktualne.
 • Pozyskaj pozytywne recenzje — Pozytywne recenzje to świetny sposób na przyciągnięcie większej liczby klientów do Twojego biznesu. Poproś o pozytywne recenzje od poprzednich klientów lub poproś obecnych klientów o opinie i recenzje.
 • Zainwestuj w płatną reklamę — Jeśli Twoje lokalne działania SEO nie przynoszą wystarczającej liczby klientów, rozważ zainwestowanie w płatną reklamę. Możesz spróbować uruchomić reklamy w mediach społecznościowych lub za pomocą Google Adwords.

lub skontaktuj się z nami! Jako firma zajmująca się pozycjonowaniem stron internetowych w Katowicach zadbamy o Twoją widoczność w interecie!

Strategie lokalnego SEO

Znaczenie wysokiej jakości treści Jednym z najważniejszych aspektów lokalnego SEO jest budowanie wysokiej jakości treści. Musisz tworzyć istotne, wysokiej jakości treści, które przyciągną Twoich docelowych odbiorców i zachęcą ich do kliknięcia w Twoją stronę. Najważniejszą częścią tego jest upewnienie się, że Twoje treści są skierowane do konkretnej grupy odbiorców. Jeśli Twoja lokalna publiczność ma wiele zainteresowań i hobby, możesz mieć trudności z wyborem tych, na których należy się skupić. Wybierz tematy, które są istotne dla Twojej społeczności, ale unikaj bycia zbyt ogólnym. Twoje treści mogą być istotne dla szerokiej publiczności, ale nie będą wystarczająco specyficzne, aby przyciągnąć lokalnych klientów do Twojej firmy.

Jeśli potrzebujesz pomocy przy pozycjonowaniu strony internetowej, to skontaktuj się z nami!

Kontakt