Co powinna zawierać firmowa strona internetowa? - Marcin Pohl

Co powinna zawierać firmowa strona internetowa?

 1. Strona główna
 2. /
 3. Strony internetowe
 4. /
 5. Co powinna zawierać firmowa...

Tworzenie stron internetowych

Firmowa strona internetowa jest internetową twarzą Twojego biznesu. To tam potencjalni klienci udają się, aby dowiedzieć się więcej o Twojej firmie, jej produktach, usługach i ludziach. Strona firmowa powinna być jedną z pierwszych rzeczy, które budujesz rozpoczynając działalność.

Jeśli myślisz o stworzeniu strony internetowej dla swojej firmy, ale nie jesteś pewien, co powinno zawierać lub jak się do tego zabrać to ten artykuł jest dla Ciebie! Ten wpis na blogu obejmie kilka podstawowych elementów, które każda strona firmowa powinna zawierać. Zapraszamy również do kontaktu z nasza firmą wszystkie osoby i firmy zainteresowane tworzeniem stron internetowych!

Branding firmy

Pierwszą rzeczą, którą odwiedzający zauważą na Twojej stronie jest jej wygląd i projekt. Silny branding przyciągnie uwagę i skłoni oglądających do podjęcia działań. Istnieje wiele szablonów stron internetowych dostępnych do zakupu, ale często są one zbyt ogólne dla większości firm i nie reprezentują dokładnie Twojej marki. Myśląc o brandingu, należy pamiętać o następujących kwestiach: Wygląd i odczucia: Jakie słowa przychodzą Ci na myśl, gdy myślisz o swojej firmie? Bądź konkretny i wybierz kilka słów, które najlepiej reprezentują Ciebie i Twoją firmę.

Możesz również wybrać paletę kolorów, która jest specyficzna dla Twojej marki. To pomoże związać wszystko razem i stworzyć jasną i spójną wizualnie markę.

 • Logo jest najważniejszym elementem Twojego brandingu. Powinno być zaprojektowane tak, aby było czytelne i skalowalne, aby pasowało do różnych rozmiarów obiektów (tj. strona internetowa, wizytówki, media społecznościowe itp.)
 • Tagline to krótkie podsumowanie tego, czym zajmuje się Twoja firma. Powinien być krótki, zapadający w pamięć i co najważniejsze – trafny!
Tworzenie stron internetowych Katowice

Misja firmy

Jest kilka rzeczy, od których powinna zaczynać się każda strona firmowa. Pierwszą z nich jest misja; jest to przegląd tego, co Twoja firma robi i jak zamierza to robić. Ta sekcja powinna wyjaśniać podstawowe wartości Twojej firmy, co prowadzi i napędza Twój biznes. W tej części można zamieścić również inne kluczowe informacje o firmie, takie jak rodzaj zatrudnionych osób oraz rodzaj świadczonych usług lub produktów.

Informacje kontaktowe firmy

Drugą rzeczą, którą powinna zawierać każda strona firmowa, są informacje kontaktowe. Obejmują one:

 • Adres fizyczny: Pamiętaj, aby wyświetlić dokładny adres fizyczny, aby potencjalni klienci mogli odwiedzić Twoje biuro lub skontaktować się z Tobą bezpośrednio.
 • Adres strony internetowej: Pamiętaj, aby wyświetlić link do swojej strony internetowej (lub bloga), aby ludzie mogli odwiedzić Twoją stronę i dowiedzieć się więcej o Twojej firmie.
 • Numery kontaktowe: Upewnij się, że wyświetlasz swój numer telefonu służbowego, służbowy adres e-mail i inne odpowiednie numery, których klienci mogą użyć, aby się z Tobą skontaktować.
 • Linki do mediów społecznościowych: Upewnij się, że linki do mediów społecznościowych są wyświetlane na Twojej stronie internetowej. Pozwoli to klientom na bezpośrednie połączenie się z Tobą na tych platformach.

Oferowane produkty/usługi

Strona biznesowa nie jest kompletna bez sekcji dotyczącej Twoich produktów i/lub usług. Jest to miejsce do wyświetlenia listy produktów i/lub usług, które Twoja firma dostarcza, wraz z krótkim opisem tego, czym są, dla kogo są, itp. Jest to również idealne miejsce na dodanie linków do sklepu internetowego lub strony sprzedażowej, jeśli taką posiadasz.

Podsumowując, firmowa strona internetowa jest internetową twarzą Twojego biznesu. To tam potencjalni klienci udają się, aby dowiedzieć się więcej o Twojej firmie, jej produktach, usługach i ludziach. Strona firmowa powinna być jedną z pierwszych rzeczy, które budujesz, gdy zaczynasz biznes. Jest to również jedna z ostatnich rzeczy, które należy budować, gdy wszystko inne jest w górę i działa. Pomiędzy tymi dwoma punktami w czasie, strona firmowa powinna rezydować gdzieś z tyłu głowy, jak nadal budować swój biznes z innych kątów. Teraz, gdy już wiesz, co powinna zawierać firmowa strona internetowa, czas zacząć budować ją dla swojej firmy.