Jak stworzyć nazwę domeny internetowej? - Marcin Pohl

Jak stworzyć nazwę domeny internetowej?

  1. Strona główna
  2. /
  3. Pozycjonowanie
  4. /
  5. Jak stworzyć nazwę domeny...

Co to jest nazwa domeny, funkcja nazwy domeny i jak to działa?

Nazwa domeny internetowej to unikalny adres internetowy widoczny na pasku przeglądarki, który kieruje potencjalnych klientów na Twoją stronę www, dla przykładu obecnie znajdujesz się na stronie firmy, która zajmuje się projektowaniem stron internetowych Katowice, a nasza nazwa domeny to marcinpohl.pl

Jak wybrać domenę

Wybór nazwy domeny strony internetowej to jedna z najważniejszych decyzji, jakie podejmiesz przed procesem tworzenia strony internetowej. Nazwa domeny tworzy pierwsze wrażenie dla Twojej firmy i jest również tym, czego ludzie będą używać, aby znaleźć Cię w Internecie.

Słowo kluczowe w nazwie domeny

Najczęściej w nazwie domeny używa się nazwy firmy lub słowa kluczowego związanego z działalnością firmy. Niektóre firmy zajmujące się pozycjonowaniem stron internetowych w internecie twierdziły, że słowo kluczowe w nazwie domeny pozytywnie wpływa na pozycję strony www w Google. Nie ma na to dowodów, ale z własnego doświadczenia wiemy, że firmowe strony, które w nazwie posiadają słowo kluczowe np.

dentystaNAZWAMIASTA.pl 

statystycznie osiągają wyższe pozycje w wyszukiwarce internetowej Google niż domeny zawierające nazwę firmy w nazwie.

Jak zarejestrować domenę?

Domenę możesz zarejestrować w jednej z wielu firm na polskim oraz zagranicznym roku. Najpopularniejsi krajowi operatorzy domen to nazwa, home czy OVH. Rejestracja i utrzymanie domeny dla wielu osób może być trudne, dlatego tworząc strony internetowe, wyręczamy klientów w tym procesie. Zajmujemy się rejestracją, konfiguracją oraz utrzymaniem domeny.

Co to jest rozszerzenie domeny?

Co to jest rozszerzenie domeny?

Rozszerzenie domeny to część po kropce w adresie internetowym. Określa kraj (nazwastrony.pl), terytorium (nazwastrony.eu) lub inny region geopolityczny, w którym znajduje się witryna. Może wskazywać także na organizację (nazwastrony.pl) lub instytucję Państwową (nazwastrony.gov.pl).

Najpopularniejszym rozszerzeniem w Polsce jest rozszerzenie .pl. Zarejestrowano ponad 2 miliony domen z rozszerzeniem .pl, co stanowi aż 81% wszystkich zarejestrowanych domen.

Drugim najpopularniejszym rozszerzeniem domeny jest .com.pl (11%). Na trzecim miejscu znajduje się rozszerzenie .net. W tym przypadku następuje gigantyczny skok procentowy w dół, gdyż domena .net stanowi niecały 1% wszystkich zarejestrowanych nazw domen.